Červenec 2011

Ti, jenž mají co říci

23. července 2011 v 17:40 | Ivča |  Rozhovory

Milí lidé,

nová rubrika Rozhovory, která s vydáním tohoto článku poprvé spatří světlo internetových sítí a pomocné HTML bude jakýmsi oknem do duše těch z nás, jenž mají co říci. Budu spolupracovat s obyčejnými lidmi (tím, prosím, rozumějte, že se nejedná o celebrity pohybující se ve světě showbusinessu), které vyzpovídám v rámci kontroverzních témat. Eutanázie, trest doživotí, elektrické křeslo, posmrtný život, fyzické tresty, drogy, sebevražda, veřejná poprava - názory dotazovaných se pokusím vměstnat do pár odstavců a zajímavě položenými dotazy je utvrdit, nebo naopak zlomit v jejich vnitřním přesvědčení. Do jisté míry se může jednat i o cestu k sebepoznání a vnuknutí nových témat k přemýšlení, neboť žádný dotaz nebude tabu.

Plán rozjet tento nový projekt se zrodil v mé hlavě téměř náhodou, notnou dávkou náhody však dodala hodina češtiny na střední škole, kde jsem nechtěně spolužákům předvedla Sokratovský rozhovor - o umu vést ho jsem do té doby netušila. Ráda bych vám prostřednictvím těchto stránek nabídla zajímavé otázky a následné poutavé, naprosto otevřené odpovědi lidí mezi námi. Troufám si odhadovat, že srovnání vašich odpovědí s těmi, které sem vměstnám do pár odstavců, může být zajímavá a neotřelá forma budování vlastních názorů.

Žádám vás proto o spekulace, připomínky, kritiku, souhlasný či opačný postoj k dané věci, prostě cokoliv, co vás po přečtení napadane. Vše můžete vepsat do komentáře pod každým rozhovorem, nemáte-li z napsání vlastního názoru hroší kůži.

Lidé, kteří se nechali vyzpovídat souhlasili se všemi náležitostmi - uveřejněním i anonymitou. Rozhovory probíhají mluvenou formou, z očí do očí. Jsou nahrávány na diktafon a následně přepsány a poslány respondentovi ke schválení.

Doufám, že nová rubrika bude svým obsahem zajímavá, poutavá a vzbudí emoce, neboť i kdyby dokázala jen to, splnila by můj cíl. Tolik k počáteční vatě.

Mějte se tak, jak nejlépe umíte.
I.


"Spřátelování"? -Nevedu!

21. července 2011 v 16:26 | Ivča |  (D)Úvod Blogu
"Spřátelíme se a budeme kamarádi? ANO-NE, zakroužkuj."Milí lidé,

poněvadž se v necenzurované(!) diskuzi pod články, která je nazývána komentáře, hromadí žádosti o spřátelování(?), cítím potřebu hromadně se vyjádřit. Ze všeho nejdříve bych chtěla poděkovat těm, kteří mi tuto možnost nabídli - Děkuji, leč s Díkem musím odmítnout. Ne, že by váš blog nebyl hoden vystavovat se na obdiv v Oblíbených odkazech, ale nejsem zastánce typického SpřáteLovení, které si klade za cíl pravidelně navštěvovat tyto blogy a PoVínně přispívat pár slovy, písmeny, někdy jen i pár znaky pod nové články.

Pokud mě váš blog zaujme, ráda ho k návštěvě nabídnu i ostatním a naservíruji jim ho až pod ...hlavní menu :) Pravidelně mažu blogové odpadlíky, kteří po sobě zanechali jen černou stránku a současně přidávám nováčky, které moje oko spatřilo poprvé, přestože na blogové scéně září už nějaký ten čas. Shruto a okurzívováno - Klasiku v podobě spřáteLovení nevedu, nevedla jsem a nikdy vést nebudu. Zajímavé blogy si vyberu sama, po jejich souhlasu je přidám - a to nehledě na to, zda si mě přidají taky.

Nestojím o komentáře psané z donucení s pocitem, že musí být stejným, ne-li větším počtem vráceny. Nestojím o návštěvu těch, kteří nestojí o přečtení článků. Stojím o propagování blogů, které mají sMysl, jsou autorské a zajímavé - a to i kdyby tato pomocná html nabízená blogem, která je v poslední době často nazývána odpadem internetu, sloužila spíše jako místo sdružující lidé s dobrým srdcem a odkazy, než jako místo pro zveřejňování mých slov.

Čest těm, kteří nespřátelují.
Trpělivost těm, kteří spřátelují.
Smysluplné komentáře všem.
I.